Bullard Magma

Avrupa’daki itfaiyecilerin özel ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla üretilmiştir.

Bağımsız ve akredite laboratuvarlar tarafından EN 443:2008 standardına gore test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

Magma Model kasklar, itfaiyecilere ihtiyaç duydukları en üst düzey korumayı sağlamaktadır. Profesyonel itfaiyecilerin önerileri dikkate alınarak dizayn edilmiş olan Magma kasklarda; benzersiz baş koruması, üstün konfor, uzun kullanım ömrü ve dayanıklılık sağlayan son teknoloji ürünü ve kaliteli malzemeler kullanılmaktadır.

Baret, yangınla mücadele esnasında başın darbelere karşı korunmasını sağlayarak, alev ve ısıya dayanıklıdır. Baret her türlü kötü şartlar altında görünürlüğü sağlaması amacıyla kendinden ışıldayan fotoluminesan özelliktedir ve kenarlarında reflektif şerit bulunmaktadır.

Baret; dış koruyucu, darbe emici sistem, bağlantı kayışları ve yüz siperinden oluşmaktadır. Dış koruyucu kimyasallara ve yüksek sıcaklıklara daha dayanıklı olması nedeniyle cam elyaf takviyelidir. Dış koruyucu 14kW/m2 ısı akımına (300 ºC yüzey ısısına) 8 dakika maruz kalması sonucunda herhangi bir bozulma olmamaktadır. Darbe emici sistem poliüretan malzemeden yapılmıştır. Bu sayede ısıya karşı daha iyi izolasyon sağlanmaktadır.

Barette tüm kullanılan kumaşlar yüksek ısıya dayanıklı aramid malzemeden, tüm petler aleve dayanıklı köpükten ve tüm plastik parçalar aleve dayanıklı polyamidtir.

Baretin çenelik kayışı, tene uyumlu olup, aramid malzemedendir.

Baretin içi ve çene kayışları ayarlanabilirdir.

Baret dış kabuğun ve vizör boşluğu arasına girebilecek alev, kıvılcım, ısıyı engelleyecek izolasyona sahiptir.

Baret vizörü, solunum seti tam yüz maskesi üzerine kapatabilecek genişliktedir.

Baretin ön yüzeyinde amblemleri veya logoları koyabilecek boş yer bulunmaktadır.

Baretin arka dış kısmında baş ayarlama mekanizması bulunmaktadır. Bu ayar mekanizması sayesinde baretin kullanıcının başına uyacak şekilde ayarlanması mümkün olabilecektir.

Baret kullanıcıya ekstra konfor sağlaması amacıyla bünyesinde hava kanalları bulundurmaktadır.

Barette yüzü koruyan, hareketli, çizilmeye dayanıklı ve buğu yapmaz polietersülfon materyalinden imal edilmiş şeffaf yüz siperi bulunmaktadır. Yüz siperi EN 14458-2004’e göre dayanımı 300 ºC’ ye kadar test edilmiştir. Yüz siperi panoramik yapıda olup ve böylece geniş görüş açısı sağlamaktadır. Yüz siperi 2 mm kalınlığında ve açıldığında 20 cm uzunluğundadır.

Baret gözlük ve tam kapalı gözlük ile kullanma imkanı sağlamaktadır. Barette deriden mamul ense koruyucu bir kısım bulunmaktadır.

Baret, vizör ve ense koruma dâhil ağırlığı yaklaşık 1,350 kg’dır. Baret vidalı ve 50-65 cm’e ayarlanabilir özelliktedir. İtfaiyeci bareti “EN 443:2008 İtfaiyeci Baretleri” standardına uygunluk belgesine sahiptir.

Magma Model kasklar, itfaiyecilere ihtiyaç duydukları en üst düzey korumayı sağlamaktadır. Profesyonel itfaiyecilerin önerileri dikkate alınarak dizayn edilmiş olan Magma kasklarda; benzersiz baş koruması, üstün konfor, uzun kullanım ömrü ve dayanıklılık sağlayan son teknoloji ürünü ve kaliteli malzemeler kullanılmaktadır.

Materyal:

  • Dış Gövde: Yüksek sıcaklığa dayanıklı kompozit
  • İç Gövde: Darbe emici poliüretan
  • Ayar Mekanizması: Başa göre ayarlanabilen başlık ayar mekanizması
  • Ense Koruyucu: Deri veya alev almaz aramid kumaş
  • Vizör: İçten çıkmalı, yüksek sıcaklıklara dayanıklı malzeme
  • Çene Kayışı: Ayarlanabilir alev almaz malzeme

Avrupa’daki bağımsız ve akredite kuruluşlardan alınmış sertifikalar:

  • EN 443:2008
  • EN 14458:2004

Görülebilirlik:Photoluminescent özelliği sayesinde gece ve karanlık ortamlarda ışık yayarak yüksek görülebilirlik sağlama

Renk:Fildişi

Video

Ürün Adı : Bullard Magma